Sortuj według

Maszyny Osprzęt

Katalog

Typ pomostu roboczego

Platforma robocza Manitou

Wydajne i niezawodne, gwarantujące komfort pracy na dużych wysokościach - takie właśnie są platformy robocze Manitou. Doskonała jakość wykonania i solidne elementy zapewniają im wysokie parametry, gwarantując jednocześnie ich długą żywotność. Zobacz, co potrafi platforma robocza i wybierz model do swojego biznesu już dziś!

Czym platforma różni się od wózka widłowego?

Nasi klienci często zastanawiają się kiedy należy wybrać platformę roboczą, a kiedy pomyśleć raczej o wózku widłowym. Podstawowa kwestia, która odróżnia te dwa produkty to ich sposób zastosowania.


Wózki widłowe spalinowe, elektryczne czy nawet terenowe służą przede wszystkim do przewożenia ładunków, nie ludzi. Z kolei platformy wykorzystywane są podczas wykonywania zadań wymagających uniesienia pracowników.

Platformy robocze - rodzaje

W ofercie na naszej stronie znajdziesz dopasowane do potrzeb i oczekiwań ruchome platformy robocze w dwu rodzajach:

  • platformy nożycowe
  • platformy robocze teleskopowe.

Różnorodne modele obydwu typów platform pozwalają na wykonywanie prac na dużych wysokościach. Tylko od Ciebie zależy to, który rodzaj urządzenia wybierzesz.

Platforma robocza nożycowa

Nożycowe platformy robocze Manitou dysponują wysokością unoszenia ładunków do około 15 metrów oraz udźwigiem w granicach nawet 700 kg. Ich stabilna konstrukcja umożliwia bezpieczne unoszenie nawet 2 do 3 pracowników wraz z ich narzędziami czy materiałami niezbędnymi w pracy.

Platforma robocza nożycowa to wydajne urządzenie o dużym udźwigu.

Platforma robocza teleskopowa

W kategorii platform roboczych wyróżnić można także podnośniki teleskopowe. Te zaawansowane urządzenia, wyposażone w niewielką platformę słyną z dużej wartości wysokości roboczej - która może pomieścić bez problemu 1 do 2 osób.

Platforma teleskopowa zapewnia wysokość unoszenia sięgającą nawet kilkunastu metrów - co znacząco przewyższa możliwości wózka widłowego czy ładowarek teleskopowych.

Zastosowanie platform roboczych

W przeciwieństwie do spalinowych czy elektrycznych wózków widłowych, które mają za zadanie transportować produkty na paletach i innego rodzaju ładunki, przeciętna platforma robocza przystosowana jest do transportu pionowego góra-dół oraz unoszenia ludzi - nie produktów.

Podnośniki tego typu wykorzystuje się zamiast kłopotliwych w rozkładaniu czy składaniu - rusztowań oraz niemobilnych platform roboczych bez napędu. W przeciwieństwie do nich - mechaniczna platforma robocza może szybko i łatwo dotrzeć pod wskazane miejsce. A od razu po tym jest ona gotowa do użycia - bez konieczności wielogodzinnego rozkładania i zabezpieczania konstrukcji.

Wykorzystanie platform roboczych jest także znacznie szybsze od zainstalowania dodatkowego osprzętu w postaci platformy do wózka widłowego teleskopowego czy innego podnośnika. Daje również większy komfort i bezpieczeństwo.

Efektywna platforma robocza może mieć wiele zastosowań - począwszy od branży budowlanej, poprzez rekonstrukcję dzieł sztuki i malowideł naściennych aż po firmy zajmujące się myciem okien w wysokich budynkach czy też montowaniem reklam i oświetlenia w przestrzeni miejskiej. Wszędzie, gdzie zachodzi konieczność pracy na dużej wysokości sprawdzi się niezawodna platforma robocza.

Bezpieczne rozwiązania

Podczas wykonywania zadań na dużych wysokościach liczy się nie tylko udźwig wózka czy wielkość platformy - poza wydajnością urządzenia, ważne jest także bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Z uwagi na warunki pracy, każda platforma robocza w naszej ofercie została wyposażona w solidne barierki ochronne, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Ich wysokość dostosowana jest zgodnie z normami bezpieczeństwa.

Zarówno platforma robocza teleskopowa, jak i nożycowa mogą być obsługiwane z poziomu kosza, co sprawdza się w sytuacji, gdy do obsługi wyznaczono jednego pracownika.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na produkty innych kategorii: wózkami widłowymi terenowymi oraz ładowarkami teleskopowymi.

Kontakt

ZATOR, ul. S.Staszica 21/4

tel.kom.: 609 551 780
e-mail: biuro@manitou24.pl

Platformy robocze

Jest 23 produktów.